5 kwietnia 2017

Gaja Tyralska


Wrocławski muzyk i muzykolog.

Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 4 lat ucząc się wtedy gry na pianinie w Ognisku Muzycznym „Fraza”. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu , gdzie uzyskała tytuł zawodowy muzyk, specjalność rytmika. Studiowała muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim.
Podczas swojej edukacji muzycznej brała udział w licznych kursach i warsztatach, m.in. „Warsztatach metodycznych emisji głosu” prowadzonych przez prof. Jadwigę Gałęską-Tritt, „Międzynarodowych Warsztatach Rytmiki” organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi oraz „Mistrzowskich Kursach Wykonawstwa Muzyki Współczesnej” w Bystrzycy Kłodzkiej.

Ze sceną związana od wczesnych lat dziecięcych. W wieku lat 9 wstąpiła do zespołu „Studium Piosenki” działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki, z którym zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich festiwalach muzycznych dla dzieci. Ze „Studium Piosenki” występowała w programach telewizyjnych, takich jak: „Ognisko z Elitą”, „Andrzeje 1995”, „40-lecie Studia 202” oraz „Andrzeje 1997”. Z zespołem tym nagrała również płytę „Pora wydorośleć” należącą do antologii Jana Kaczmarka wydanej przez Luna Music.

Pod koniec 2005 roku związała się na stałe z legendą polskiej sceny muzycznej – Tercetem Egzotycznym, z którym koncertuje w chórku po całej Polsce i Świecie.

W 2002 roku rozpoczęła pracę zawodową, jako wolontariusz przy Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans. Wieloletnia praca wakacyjna przy organizacji tak ogromnego Festiwalu, jak również późniejsza praca w obsłudze Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz produkcja koncertów podczas festiwali i koordynacja LEO III Festiwalu organizowanego przez Filharmonię Wrocławską (obecnie Narodowe Forum Muzyki) otworzyło przed nią nową ścieżkę kariery – od czerwca 2015 roku jest asystentką gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Izabelli Skrybant-Dziewiątkowskiej.