9 października 2016

JANUSZ KONEFAŁ

 

JANUSZ KONEFAŁ– od 2002 roku gitarzysta i wokalista Tercetu Egzotycznego.

Jest znanym muzykiem – gitarzystą, kompozytorem i aranżerem z Wrocławia. Od lat działa w różnych formacjach, odnosząc wiele sukcesów w Polsce i za granicą. Był założycielem oraz liderem zespołu M.S.A. Grupa 1111, który na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej zdobył I miejsce, a w 1976 roku został nagrodzony na Jazzie nad Odrą. Jako sideman współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu; brał udział w nagraniach płyt wielu znanych zespołów.

Przez kilka ostatnich lat współtworzy Jazz Duo, prowadzi własny zespół pod nazwą Conevka Band, gra w Standard Trio i Jazz Friends & Connected Guitars. Od 1993 roku współpracuje z firmą YAMAHA, stąd też większość instrumentów i sprzętu, na którym pracuje pochodzi z tej właśnie firmy. Janusz czynnie zajmuje się również edukacją.

Od kilku lat prowadzi zajęcia na Warsztatach Bluesowych w Bolesławcu i w Małej Akademii Jazzu, ponadto prowadzi klasę gitary we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Janusz Konefał jest autorem czterech podręczników do nauki gry na gitarze: „Podstawy harmonii i improwizacji”, „Blues i okolice”, „Blues molowy” oraz „Guitar Finger Style”.