9 października 2016

Muzeum Tercetu Egzotycznego

17 VIII 2014 odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Tercetu Egzotycznego w Lubiniu na terenie Wielkopolski, regularnie działającego i odwiedzanego przez setki turystów i wielbicieli zespołu.

Muzeum Tercetu Egzotycznego to jedyna tego typu placówka w naszym kraju, w której prezentowany jest dorobek artystyczny najdłużej istniejącego zespołu w Polsce. Żaden artysta nie doczekał się takiej formy docenienia swojej drogi artystycznej, tym bardziej za życia. MTE mieści się w malowniczej miejscowości Lubiń w Wielkopolsce, w dawnej XIX-wiecznej pastorówce, gdzie na sąsiednim wzgórzu góruje Opactwo Benedyktynów. W kolekcji muzeum znajdują się m.in. liczne, barwne stroje Izabelli Sktybant-Dziewiątkowskiej; nagrody i statuetki (w tym diamentowa płyta przyznana zespołowi za całokształt twórczości fonograficznej); pamiątki z podróży, jak i rękopis znanego na całym świecie i uznawanego przez wielu dziennikarzy za „hit wszech czasów i ziem” utworu „Pamelo żegnaj”, który obchodzi swoje 50-te urodziny.

Słowami nie da się opisać, jaki ogrom dorobku zespołu jest do obejrzenia w tej wyjątkowej na skalę nie tylko Polski, ale i świata placówce. Do Muzeum trzeba przyjechać i po prostu je zobaczyć.

Muzeum Tercetu Egzotycznego na facebooku
Oficjalna strona Muzeum Tercetu Egzotycznego

Kontakt:
Muzeum Tercetu Egzotycznego
Lubiń, ul. Mickiewicza 3
64-010 Krzywiń

Robert Zaborski – założyciel i Dyrektor MTE tel. 668 350 846, sos.oliwa@wp.pl